سخن رئیس هیات مدیره با شما :

 

مدتهاست که اقتصاد جهانی با بحران مواجه است و جهان انتظار آنرا می کشد که بتواند از چاله بزرگی که بر اثر رکود اقتصادی در آن افتاده، بیرون بیاید. بشر در حال حاضر به بحران دردناک اشتغال حداقل با ۲۰۰ میلیون نفر بیکار در سرتاسر جهان که بدنبال شغلی می گردند گرفتار است ،  اگر قرار بود متقاضیان کار در دنیا یک کشور را تشکیل دهند آن کشور پنجمین کشور بزرگ دنیا می شد ، بانک جهانی و دانشمندان اقتصادی کلید رسیدن به شتاب بالای رشد اقتصادی و مبارزه با بحران اقتصادی در دنیا را سرمایه گذاری بر روی بخش زیرساختها و سایر بخش های مولد در کشورهای جهان می دانند.
نهادهای مالی بین المللی همچون بانک جهانی و صندوق بین المللی پول معضلاتی چون نرخ بالای بیکاری، تنشهای ژئوپلیتیک و یا عدم تقویت زیرساختهای کشورها را از عوامل مهم افت رشد اقتصاد جهانی در شرایط کنونی توصیف می کنند. صندوق بین المللی پول و تئوریسین های بزرگ اقتصادی اعتقاد دارند اعمال اصلاحات اساسی کلید بهبود وضعیت تولیدات ، اشتغال و رقابت در دنیای امروزی است.

سال ۱۴۰۰ به عنوان «تولید، پشتیبانی ها، مانع زادیی ها» همانند سال های گذشته از سوی مقام معظم رهبری با مضمون اقتصادی و با تاکید بر اهمیت به «تولید ملی» نامگذاری شده است. پر واضح است که برای تحقق شعار امسال، کلیه عوامل موثر در زنجیره تولید و وضعیت اقتصادی کشور باید مورد بررسی و توجه ویژه قرار گیرند.

 آمار و شاخص های عملکردی اقتصاد کشور در سالیان گذشته، وضعیت نامناسبی دارند و به طور کل اقتصاد ایران در چند دهه گذشته در نرخ رشد اقتصادی، نوسانات زیادی را تجربه کرده است. ۸ سال قبل افرادی که زیر خط فقر بودند  بین دهک ۴ تا ۵  قرار داشتند اما امروزه متاسفانه این آمار تغییر پیدا کرده و تا مرز دهک هشتم  نیز اعلام شده است.

وضعیت نامطلوب حکمرانی اقتصادی و اشکالات ساختاری در نظام بودجه ریزی، موجب افزایش افسار گسیخته نرخ تورم و افزایش ضریب جینی در سال‌های گذشته شده و همچنین اقتصاد ایران تحت فشار تحریم‌ها و پاندمی فراگیر کرونا آسیب زیادی را متحمل شد.

سیر تحولات سیاسی و موضوعات بین المللی نیز نشان از عدم ثبات اقتصادی داشته و بیماری مزمن تورم همچنان اقتصاد را تهدید می‌کند. تورم از جمله مهمترین شاخص‌های کلیدی است که در تمام حوزه‌های اقتصادی اثر گذار است. گروهی سیاست‌های پولی را عامل اصلی تورم‌های بالا در ۵۰ سال اخیر می‌دانند و گروه دیگر معتقدند ریشه تورم در سیاست‌های مالی است؛ اما بحثی که همیشه در خصوص تورم مطرح می‌شود این است که تورم یک پدیده پولی است و رشد نقدینگی باعث تورم می‌شود.

متاسفانه ایران به لحاظ نرخ تورم جزو ده کشور پر تورم دنیاست در صورتی که ۱۲۰ کشور در دنیا تورم زیر ۳ درصد داشته و تقریباً هیچ نوسان قیمتی ندارند.

ایران ۵۰ سال است که گرفتار نرخ تورم بالاست. براساس گزارش صندوق بین‌المللی پول، نرخ تورم کشورهای افغانستان، الجزایر، ارمنستان،‌ آذربایجان، بحرین،‌ جیبوتی،‌ عراق،‌ اردن، کویت،‌ موریتانی، عمان،‌ قطر، عربستان، امارات و فلسطین اشغالی در سال جاری میلادی زیر ۳ درصد است.

کارشناسان اقتصادی با تأکید بر اینکه سیاست های اعمالی در خصوص کاهش نرخ تورم طی سالهای متمادی گذشته، موفقیت آمیز نبوده است، با توجه به سیاست‌ها و تصمیمات احتمالی به ‌ویژه بودجه ۱۴۰۰، نرخ تورمی بین ۲۰ تا ۵۰ درصد متناسب با سناریوهای مختلف پیش‌بینی کرده اند.

در واقع آنچه که باعث شده تلاش های مدیریتی سال های گذشته برای رفع تحریم های بین المللی، رکود اقتصادی، بیکاری و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی عقیم بماند، همین کم توجهی نظام برنامه ریزی کشور به محوریت «تولید ملی» و تلاش همه دستگاه ها برای پشتیبانی از کسب و کار بخش خصوصی به موازات حذف موانع پیش روست.

سال ۱۴۰۰ با شروع فصلی نو در نظام مدیریت اجرایی کشور، در صورت تغییر رویکرد دولت جدید در برنامه ریزی و سیاست گذاری اقتصادی، میتواند نقطه عطف تاریخ اقتصادی کشور و شروع شکوفایی و نقش آفرینی تولید ملی در بالندگی سیاسی و اجتماعی ایران بزرگ باشد.

بدیهی است تقویت بخش مولد و تولید، موجب افزایش قدرت اقتصادی، سیاسی و حتی فرهنگی است و با افزایش اشتغالزایی، شاهد رونق اقتصادی و رفع بسیاری از آسیب‌های اجتماعی خواهیم بود.

امسال، سال همت مردم و مسوولان برای تحول عظیم اقتصادی و رونق اقتصادی در کشور است. ان‌شاءالله که با مجاهدت و تلاش‌های جهادی مردم و مسوولین شاهد تحقق این اصل مهم و تعالی بخش باشیم.

از آنجائیکه اندیشه و تلاش متخصصان عمران و آبادانی کشورها در مسیر رفاه بشریت ، هیچگاه از یاد ملتها نخواهد رفت و تاریخ همچنان یادآور زحمات طاقت فرسای این ابرمردان خواهد بود.

لذا این شرکت با همکاری شرکای تجاری خود بالاخص شرکت ارزش آفرینان ارگ همای در راستای ایجاد تحول در بازار مالی کشور ( Disruptive) با اعمال مهندسی مالی ، طراحی و اجرای برنامه های راهبردی و عملیاتی با بهره مندی ، مدیریت ، تعامل ، مشارکت و همکاری تامین کنندگان کالا اعم از کارخانجات و واحدهای تولیدی بزرگ داخلی در سرتاسر کشور و توزیع کنندگان و تامین کنندگان کالا و همچنین شبکه بانکی و مالی کشور و مهندسی و بازتعریف رابطه آنها با یکدیگر ، پلتفرم و طرح دانش بنیانی تحت عنوان  ((ارزش آفرینان ثمین )) را برای اقتصاد بیمار ایران تهیه و آماده بهره برداری نموده است که بواسطه آن و سینرژی انجام شده به جهت کشف قیمت واقعی کالاها ضمن اینکه قیمت و بهای تمام شده کالا و خدمات بشدت کاهش می بابد بلکه به موازات آن با اعطای تسهیلات ارزان قیمت بانکی به مردم قدرت خرید مردم افزایش پیدا نموده و ساختار شبکه بانکی نیز متحول شده و بتدریج همانند کشورهای توسعه یافته و پیشرو از “منابع محوری” به “کارمزد محوری” تغییر پیدا می کند.

گروه شرکت های ارزش آفرینان ثمین  با بهره مندی از سرمایه های انسانی متعهد و متخصص با طراحی پلتفرم دانش بنیان منحصر بفردی در صدد هستند در سال جاری در داخل و خارج از کشور از جمله کشورهای همسایه و مسلمان ، قفقاز ، کشورهای CIS  با اعمال مهندسی مالی و گره زدن اضلاع مثلث بانک ، بیمه ، بورس به همدیگر و تلفیق این سه با پتانسیل های بازار، قدرت خرید مردم را در شبکه هوشمندی موسوم به پلتفرم و طرح “ارزش آفرینان ثمین”  بالا برده و سطح رفاه و کیفیت زندگی انسانها را به نحو چشمگیری ارتقاء دهند.

از آنجائیکه در ساختارهای کنونی شبکه بانکی کسب اعتبار و تسهیلات برای افراد دشوار و پرهزینه است. لذا در طرح ارزش آفرینان ثمین هر فرد به واسطه فعالیت شغلی خود از اعتبار و تسهیلات ویژه ای برخوردار می شود.

تبدیل این اعتبار به قدرت خرید با به‌کارگیری سازوکارهای مالی و حقوقی و تلفیق آن با کشف قیمت با بهره مندی از سیستم های بانکی و نرم افزاری ، موجب افزایش قدرت افراد برای خرید کالا و خدمات  مورد نیاز می گردد.

در طرح ارزش آفرینان ثمین به ازای هر فعالیت خرید، مشتری منافعی برای تامین‌کنندگان مالی و کالا و توزیع‌کنندگان پدید می‌آورد لذا در طرح ارزش آفرینان ثمین و هر پلتفرم دانش بنیان دیگری بایستی مشتری در جایگاه شریک از انتقال تقاضای خود به این چرخه بهره‌مند شود که در این راستا مجریان طرح بخشی از این منافع یا تخفیفات را جهت تامین نرخ بهره بانکی در نظر می گیرند و بخش دیگری از مازاد احتمالی این ارزش افزوده را بصورت نقدی به مشتری همزمان با عملیات خرید ارائه می دهند و بخش عمده ای از این منافع و تخفیفات را در راستای حفظ توازن بازار و جلوگیری در اختلال در نظم بازار ، با تشکیل صندوق امتیازی برای هر مشتری، امکان مشارکت در منافع و انگیزش برای همکاری بیشتر را فراهم می سازند.

در این پلتفرم و طرح مذکور از آنجائیکه قیمت کالا و خدمات بخش مولد و کارخانجات کشور بصورت نقدی و در حجم گسترده از طریق منابع بانکی تامین می گردد.

لذا  بر اساس قانون اعداد بزرگ قیمت و بهای تمام شده کالا بشدت کاهش پیدا نموده و بخش مولد کشور تقویت شده و اشتغال در سطح وسیع توسعه پیدا می کند و از طرف دیگر قدرت خرید مصرف کنندگان بخاطر ارائه تسهیلات ارزان قیمت و کاهش قیمت مصرف کننده و حذف دلالان سود جو ، بطور چشمگیری ارتقاء پیدا می نماید ؛

در این طرح و پلتفرم  از محل کاهش هزینه های تولید کارمزد قابل قبولی به شبکه بانکی کشور پرداخت می گردد لذا ضمن توسعه شبکه بانکی و سوق آنها از منابع محوری بسوی کارمزد محوری سیستم بانکی کشور بسوی اعطای تسهیلات قرض الحسنه سوق پیدا می کند و مشکل نقدینگی موجود تولیدکنندگان با این طرح مرتفع می گردد.

در طرح “ارزش آفرینان ثمین ” بواسطه حذف دلالان سود جو و عرضه کالا و خدمات از تولید به مصرف بصورت مستقیم و بواسطه کشف قیمت کالا و کاهش قیمت و بهای تمتم شده و انتقال بخشی از این کاهش هزینه ها به بانکها و تامین کنندگان مالی در قالب کارمزد ، نرخ تسهیلات بشدت کاهش و به صفر تمایل پیدا می کند.

یکی دیگر از ویژگیهای منحصر بفرد و شگفت انگیز طرح ارزش آفرینان ثمین بهره مندی از نوع خاصی از بیمه عمر و بازنشستگی است که حق بیمه آن از محل کاهش هزینه های تولید و تخفیفات و ارزش افزوده ای که بواسطه طرح و پلتفرم ارزش آفرینان ثمین برای مردم و مخاطبین ایجاد می شود تامین می گردد که در فازهای بعدی طرح ارزش آفرینان ثمین همزمان با تقویت قدرت خرید مردم ، بیمه های زندگی که مبدا و منشا پس اندازهای غیر مالی در دنیا محسوب می شوند توسعه پیدا می کند.

در طرح ارزش آفرینان ثمین از محل ارتقای قدرت خرید مردم با مکانیسمی ویژه ، بخشی از تخفیفات و  افزایش قدرت خرید به بیمه های عمر و پس انداز مردم تخصیص پیدا می کند که این عامل باعث می شود در دراز مدت ضمن اینکه مخاطبین طرح یک حقوق مستمری مادام العمر از صنعت بیمه دریافت نمایند و به موازات آن شاخص های توسعه یافتگی علی الخصوص ضریب نفوذ بیمه های عمر بیشتر شده و از محل دخایر فنی و ریاضی این حق بیمه ها ، سرمایه گذاری های مولد در کشور در دراز مدت توسعه پیدا کرده و بتدریج وابستگی کشور به نفت کمتر و شاخص های توسعه یافتگی و سطح رفاه خانوار بهبود پیدا کند.

با بهره مندی از این پتانسیل طرح ارزش آفرینان ثمین ، افراد جامعه ضمن برخورداری از مزایای بیمه عمر و پوشش های درمانی ؛ پس از 5 ، 10 ، 15 ، 20 ، 25 و 30 سال (متناسب با سن افراد) از حقوق مستمری مضاعف علاوه بر حقوق دریافتی موجود یا حقوق بازنشستگی از سازمان یا شرکت متبوع خود برخوردار می گردند.

در طرح و پلتفرم دانش بنیان (( ارزش آفرینان ثمین ))  بخاطر بهره مندی مجریان طرح از دانش و تکنولوژی روز در رشته ها و گروههای شغلی گوناگون پس از “کشف قیمت” واقعی کالا و خدمات ؛ تنها با تولیدکنندگان و تامین کنندگان کالاهایی قرارداد همکاری در پلتفرم منعقد می گردد که اولا” محصولات آنها از کیفیت بالایی برخوردار باشد ثانیا” از قیمت پایین تری برخوردار باشد بطوریکه  ارزش افزوده ای قابل توجه برای مردم و مخاطبین طرح ایجاد می کنند و این خود رقابت سالمی را در اقتصاد کشور به نفع مردم و اقتصاد ملی ایجاد می نماید.

لذا بر این اساس اولین محصول شرکت شامل اعطای تسهیلات خرید کالا بارزش 350 میلیون ریال برای هر فرد می باشد گه برخی از ویژگیهای بی نظیر این محصول بشرح ذیل می باشد:

 ردیف  ویژگی های 1+8 طرح ارزش آفرینان ثمین

 

1 مبلغ تسهیلات خرید کالای طرح مذکور 350 میلیون ریال برای هر نفر می باشد.
2 نرخ سود تسهیلات طرح ارزش آفرینان ثمین صفر درصد ( قرض الحسنه ) بوده  و تنها با کارمزد حدود 4 درصد پرداخت می گردد.
3 استفاده از تسهیلات ارزش آرزش آفرینان ثمین هیچگونه نیازی به معرفی ضامن ندارد.
4 بهره مندی از طرح مذکور، هیچگونه  الزامی به ارائه گواهی کسر از حقوق یا تعهد سازمانی مبنی بر بازپرداخت اقساط یا تایید و تعهد ذیحساب مبنی بر بازپرداخت اقساط ندارد.
5 باز پرداخت اقساط طرح ارزش آفرینان ثمین 24 ماهه با تنفس 3 ماهه و با چک شخصی افراد صورت می پذیرد.
6 تمامی کالاهای طرح ارزش آفرینان ثمین از قیمت و کیفیت بسیار بالا و رقابتی برخوردار بوده و همه کالاها از گارانتی و ضمانت 3 و 5 ساله و خدمات پس از فروش 10 ساله در سرتاسر کشور برخوردار هستند که متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت این شرکت به آدرس  www.looki.ir  نسبت به انتخاب و ثبت سفارش بسته های کالایی مورد دلخواه خود اقدام نمایند.
7 بهره مندی از طرح ارزش آفرینان ثمین برای افراد  بدون بروکراسی های متداول بانکی و بسیار آسان و سهل می باشد.
8 در طرح ارزش آفرینان ثمین به نیابت از متقاضیان حداقل 42 درصد برای مدت 24 ماه ( دوره بازپرداخت اقساط ) از بابت نرخ و بهره تسهیلات ، سوبسید و یارانه  به بانک عامل و تامین کننده مالی پرداخت می گردد.
9 بهره مندی از تسهیلات ارزش آفرینان ثمین بر خلاف سایر تسهیلات مشابه در کشور فاقد محدودیت های متداول بوده و کلیه افرادی که فاقد چک برگشتی و اقساط معوقه می باشند و در عین حال از تسهیلات دیگر همچون تسهیلات مرابحه شبکه بانکی استفاده کرده اند نیز می توانند همزمان از این تسهیلات تواما بهره مند گردند.

 

ایفای نقش محوری در توسعه صنعتی، اقتصادی و اجتماعی کشور مأموریتی است بزرگ که بایستی در راستای اجرای آن، همه متخصصین و انسانهای آزادمنش بر عهد خود در ارتقای سطح تعالی و ارائه الگویی ملی همچنان پایدار و مصمم باقی مانده تا در آینده‌ای نه چندان دور، چشم انداز جهانی مبنی بر تبدیل شدن به کشوری الگو در همه ابعاد را جامه عمل بپوشانیم.

مأموریت ما به عنوان یک انسان در زندگی صرفاً تلاشی برای زنده‌ ماندن نیست… بلکه هدفمان کامیابی و موفقیت همه انسانها در روی این کره خاکی است و این کامیابی و موفقیت به‌دست نمی‌آید مگر با شوق و شفقت و داشتن سبْک و سیاق خاص در زندگی ….پس چه زیباست که مأموریت خود را بدرستی در زندگی به انجام برسانیم ….

بهرام عباداله زاده

رئیس هیات مدیره شرکت همراهان اندیشه ثمین پارس