به نام خدا

مرامنامه طرح و پلتفرم ” ارزش آفرینان ثمین

 

ما در گروه بازرگانی و پلتفرم ارزش آفرینان ثمین معتقدیم که:

در وهله اول در برابر همه آحاد مردم بخصوص مخاطبین گروه و همه کسانی که محصولات ما را مصرف می کنند، مسوول هستیم. محصولات ما همواره باید مرغوبترین کیفیت را داشته باشند. ما باید همواره بکوشیم که قیمت این فرآورده ها را پایین بیاوریم. سفارشات باید به فوریت و با دقت آماده شوند. شرکتهای همکار ما باید از حداقل سود عادلانه بهره مند شوند.

 

در وهله دوم خود را در برابرکسانی که با ما کار می کنند، مسوول می دانیم. مردان و زنانی که در کارخانه ها و دفاتر با ما همکاری می کنند باید از نظر شغلی احساس امنیت کنند. دستمزدها باید عادلانه و کافی باشد. مدیران آنها باید منصف باشند. ساعات کار آنها معقول و محیط کار آنها تمیز و منظم باشد. به شکایات و پیشنهادهای کارکنان و مردم باید به طور سازمان یافته رسیدگی شود. سرپرستان و روسای دوایر باید ورزیده و بی غرض باشند. برای هر کس که لیاقت داشته باشد باید فرصت پیشرفت فراهم باشد و با اشخاص باید به صورت فردی عمل شود و شان و شایستگی آنها رعایت شود.

 

در وهله سوم خود را در برابر مدیرانمان مسوول می دانیم. مدیران ما باید افرادی شایسته، مجرب و توانا باشند. آنها باید از شعور متعارف و درک کامل بهره مند باشند.

 

در مرحله چهارم خود را در برابر جوامعی که در آنها زندگی می کنیم، مسوول می دانیم. ما باید با حمایت از نیکوکاری و نوعدوستی، شهروندان خوب جامعه باشیم و سهم خود را از مالیات عادلانه بپردازیم. باید بشکرانه در اختیار داشتن اموال و ابزار، از آنها به خوبی مواظبت کنیم. باید در ارتقاء و بهبود جامعه مدنی، بهداشت، آموزش و دولت خوب سهیم و شریک باشیم و جامعه را از فعالیتهای خود آگاه کنیم.

 

کسب و کارهای حلال و مشروع ، به عنوان ابزاری برای ارائه امرار معاش شرافتمندانه و وسیله ای برای ارتقاء سطح فکری و اعتقادی و معیشتی نوع بشر برای خدمت به انسانیت و طبیعت می باشد ، اعضای گروه ارزش آفرینان ثمین معتقدند که تا وقتی حریت وآزادگی تفکر انسان تحت تاثیر امیال غیر الهی قرار نگرفته است ، می تواند کسب و کار وسیله ای باشد برای  خدمت به بشریت و سایر هم نوعان و طبیعت ، فرق انسان با دیگر موجودات در قدرت بیان و عشق ورزیدن اوست به سایر انسانها ؛ مدیران و کارکنان گروه بازرگانی و پلتفرم بی نظیر ارزش آفرینان ثمین این نعمت را محترم دانسته و با تاکید بر این نکته که کسب و کار حلال که بتواند برای مردم ارزش افزوده ایجاد نماید همراه با آزادی اندیشه، نقد و انتقاد سالم که حق مسلم تمامی انسان‏هاست می تواند انسان را به تعالی رهنمون سازد لذا ما در گروه ارزش آفرینان ثمین این حق را در سرتاسر جهان به ‏خصوص در دنیای مجازی اینترنت و سرزمین گسترده‏ ی وبلاگ‏ها و فروشگاههای اینترنتی و کلیه آحاد مردم محترم و مغتنم دانسته و از آن حمایت می کنیم .

ما در گروه بزرگ ارزش آفرینان ثمین معتقدیم حیات کاری و بقای ما بی شک در گرو جلب اعتماد و حفظ روابط بلند مدت و عمیق با مردم است . به این منظور در فضایی آکنده از مهر و محبت ، احترام ، عدالت و انصاف ، نیازها و انتظارات حال و آینده مردم را درک و برآورده می سازیم. با ایمان به اراده خداوند متعال و در جهت کسب رضایت حق تعالی و حفظ منافع مشتریان به ارائه خدمات به ایشان پرداخته و جلب رضایت آنان را سرلوحه امورخود قرار می دهیم.

باور داریم که احترام و تکریم و خشنودی مخاطبین گروه از مهم ترین مسئولیت های ما بوده و تمام تلاش خود را معطوف به حفظ شخصیت و جایگاه آنها در ارتباط متقابل می نماییم و این مهم رمز تحقق آرمان های ما در گروه و مجموعه ارزش آفرینان ثمین است .در همین راستا مبنای ارزیابی فعالیت هایمان جلب نظرات و میزان رضایت و خشنودی مخاطبین گروه است، از این رو به تلاش مجدانه و صادقانه در پیشبرد امور با برنامه ریزی های راهبردی می پردازیم.

 رویکردهای گروه و پلتفرم ارزش آفرینان ثمین در  جهت خدمات صادقانه و منحصر به فرد به مردم شامل :

  • عدالت محوری: رعایت عدالت و پرهیز از هرگونه تبعیض در جریان امــــور و فعالیتـــها با هدف حفظ کرامت انسانی مردم عزیز ارزش آفرینان ثمین را برخود واجب می دانیم.
  • ارزشهای اخلاقی: رعایت اعتدال, وقت شناسی، وظیفه شناسی، آراستگی ظاهر،فروتنی،متانت، صداقت در گفتار و رفتار، رازداری و امانت داری، رعایت نظم و انضباط، ادب و احترام، حذف تشریفات زائد و پرهیز از معطل کردن مردم را از مهمترین اصول موفقیت گروه ارزش آفرینان ثمین می دانیم.
  • مدیریت اخلاق حرفه ای : کوشش خواهیم کرد تا فرهنگ تکریم، پاسخگویی و گره گشایی از مشکلات مردم و تبدیل آن به یک ارزش حاکم، در سامانه و چرخه و پلتفرم ارزش آفرینان ثمین ترویج شود.
  • انتقاد پذیری : استفاده از انتقادها، پیشنهادها و نظرهای سازنده مردم یک فرصت کلیدی و ارزشمند برای گروه شرکتهای ارزشمند و دانش بنیان ارزش آفرینان ثمین و مدیران آن بوده که آنرا غنیمت می شماریم.
  • وظیفه محوری : نشان دادن صبر و حوصله، متانت و صبوری،خوش برخوردی برای حفظ آسایش و آرامش مردم را وظیفه خود تلقی می نماییم.
  • کارگروهی و تیمی : در ارائه مشارکت جمعی و کار گروهی منسجم برای ارتقاء دقت، صحت، کیفیت و افزایش سرعت امور و بهره وری و ارائه خدمت بهتر به مردم تلاش گسترده ای خواهیم کرد.
  • سرمایه های انسانی : ما در مجموعه ارزش آفرینان ثمین معتقدیم نیروی انسانی به لحاظ برخورداری از قدرت اندیشه، خلاقیت و نوآوری بزرگترین دارائی هر سازمان محسوب می شود چرا که هرگونه بهبود و پیشرفت در سیستم های فنی و سازمانی توسط نیروی انسانی صورت می گیرد از این رو سعی در تقویت محاسن ارزشمند آنها چون خویشتن داری، راستگویی، درستکاری و شکیبایی خواهیم داشت.
  • فن آوری های نوین : تلاش می نماییم در مجموعه و چرخه پلتفرم ارزش آفرینان ثمین در ارتقاء انواع خدمات به ویژه با استفاده از فن آوری جدید و روز دنیا حتی الامکان در سطح استانداردهای موجود، خدماتی با کیفیت مطلوب و به شیوه ای مناسب در اختیار مردم قرار دهیم.
  • صرفه جویی : به منظور استفاده هرچه بهتر از منابع و امکانات موجود، رعایت اصول صرفه جویی و پرهیز از تجمل گرایی و هزینه های غیر ضروری و زائد را با بهره گیری از مفاهیم و اصول مهندسی ارزش، بر خود واجب می دانیم.

10- بهره وری : به منظور افزایش راندمان و کارایی وظایف خود و جلب بیشتر رضایت مردم همواره فرصت یادگیری و آموزش را مغتنم شمرده و بر دانش و مهارت های تخصصی خود می افزاییم.

11- نظم و انضباط اداری : ما در مجموعه ارزش آفرینان ثمین ضمن احترام به همکاران، با نیت صادقانه، در جهت کرامت و رضایت مردم ، در قالب ضوابط و مقررات اداری و رعایت اصول اخلاق حرفه ای، همواره در مسیر سبز تعالی گام بر داشته و نظم و انضباط اداری را سرلوحه کار خود قرار می دهیم .

12- ارزیابی عملکرد : ما خدمتگزاران مردم عزیز در جهت تحقق تمامی موارد یاد شده در میدان عمل اهتمام کامل داشته و میزان ارزیابی اندیشه و گفتار خود را بر مبنای ارزش های ایجاد شده در میدان واقعی می سنجیم. بدینوسیله ما خدمتگزاران شما همراهان و مردم گرانقدر در گروه شرکتهای “ا رزش آفرینان ثمین” پایبندی و تعهد خود را به رعایت تمامی موارد بالا اعلام نموده وبا توکل به خداوند بزرگ و ائمه اطهار ( س ) تمامی سعی خود را به منظور ایجاد رضایت، آرامش واطمینان و خشنودی شما بزرگواران بکار خواهیم گرفت.